GÜZEL SANATLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

2019-2020

            İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI

2019-2020 KONSER SEZONU HAFTALIK KONSER PROGRAMI

 

AÇILIŞ KONSERİ

KONSER YERİ: AYA İRİNİ            

TARİH: 4 EKİM 2019       

SAAT:           20.00

ŞEF :  ALEXANDER RAHBARİ

SOLİST: MARİE PİERRE LANGLAMET (ARP)

BÜLENT EVCİL (FLÜT)  (İDSO)

PROGRAM: G. VERDİ - LOUİSA MİLLER UVERTÜR.

                        W. A. MOZART- FLÜT VE ARP İÇİN KONÇERTO (Sevin Berk ve Mükerrem Berk’in Anısına)

                        H. BERLİOZ – FANTASTİK SENFONİ        

 

                                                            KONSER

KONSER YERİ:    CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU       

TARİH: 11 EKİM 2019                

SAAT:           20.00                          

ŞEF:   NATALİA PONOMARCHUK                

SOLİST:  SEZAİ KOCABIYIK (OBUA)  (İDSO)                    

PROGRAM:   VAUGHAN-WİLLİAMS-FANTASİA ON A THEME BY T.TALLİS

                         VAUGHAN-WİLLİAMS - OBUA KONÇERTOSU              

                          E. ELGAR – ENİGMA VARYASYONLARI

 

KONSER

 

KONSER YERİ:   CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ          

TARİH: 18 EKİM 2019                            

SAAT:    20.00                                

ŞEF:  ORHUN ORHON                

SOLİST:  ANNA SAVKİNA (KEMAN)

PROGRAM: P. ÇAYKOVSKİ - KEMAN KONÇERTOSU
                       P. ÇAYKOVSKİ- SENFONİ NO.2         

                              

 

                                       CUMHURİYET BAYRAMI KONSERİ

 

KONSER YERİ:      CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU      

TARİH: 24 EKİM 2019                 

SAAT:           20.00

ŞEF:  OĞUZHAN BALCI            

SOLİST: CİHAT AŞKIN (KEMAN) (İTÜ TÜRK MÜZİĞİ DEVLET

KONSERVATUARI)

GÖRKEM EZGİ YILDIRIM (SOPRANO) (ADOB)

ŞENOL TALINLI (TENOR) (ADOB)

ZAFER ERDAŞ (BAS) (IDOB)

ALİ TÜFEKÇİ (NEY) (İTÜ TÜRK MUSİKİSİ DEVLET KONSERVATUARI)

SERCAN HALİLİ (KEMENÇE) (TRT İSTANBUL RADYOSU)

AYŞEGÜL KOZTAK TOKSOY (KANUN) (İTÜ TÜRK MUSİKİSİ DEVLET KONSERVATUARI)

ERDEM ŞENTURK (UD)

ANLATICI: ERSİN ANTEP   

ISTANBUL SENFONİ KOROSU                     

KORO ŞEFİ: GÖKÇEN KORAY           

KORO ŞEFİ :SEVAL IRMAK

PROGRAM:OĞUZHAN BALCI – “KAPTAN KÖŞKÜNDEN MANZARALAR”

                       F. MENDELSSOHN  - Mİ MİNÖR KEMAN KONÇERTOSU

                       OĞUZHAN BALCI -  “İSTANBUL” SENFONİK ŞİİRİ

 

 

CUMHURİYET BAYRAMI EĞİTİM KONSERİ

 

KONSER YERİ:      İPTAL

TARİH: 26 EKİM 2019                 

SAAT:           20.00

ŞEF:  OGUZHAN BALCI            

SOLİST: GÖRKEM EZGİ YILDIRIM (SOPRANO) (ADOB)

ŞENOL TALINLI (TENOR)

ZAFER ERDAŞ (BAS) (IDOB)

ALİ TÜFEKÇİ (NEY) (İTÜ TÜRK MUSİKİSİ DEVLET KONSERVATUARI)

SERCAN HALİLİ (KEMENÇE) (TRT İSTANBUL RADYOSU)

AYŞEGÜL KOZTAK TOKSOY (KANUN) (İTÜ TÜRK MUSİKİSİ DEVLET KONSERVATUARI)

ERDEM ŞENTURK (UD)

ANLATICI: ERSİN ANTEP   

ISTANBUL SENFONİ KOROSU                     

KORO ŞEFİ: GÖKÇEN KORAY           

KORO ŞEFİ :SEVAL IRMAK                 

PROGRAM:OĞUZHAN BALCI- KAPTAN KÖŞKÜNDEN MANZARALAR

            OĞUZHAN BALCI   İSTANBUL SENFONİK ŞİİRİ 

           

KONSER

KONSER YERİ:     

TARİH: 1 KASIM 2019                 

SAAT:           20:00                                                       

ŞEF:  İBRAHİM YAZICI      (İzmir Devlet Opera ve Balesi M.)                     

SOLİST: İLTER VURUCU (PİYANO)

PROGRAM:MOZART-PİYANO KONÇERTOSU NO:20

                          L. v. BEETHOVEN - SENFONİ  NO:7

 

ATATÜRK’Ü ANMA KONSERİ

 

KONSER YERİ:     CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU    

TARİH: 8 KASIM 2019                

SAAT:           20.00

ŞEF:   NACİ ÖZGÜÇ (Ankara Devlet Opera ve Balesi M.)

SOLİST: TUNCAY YILMAZ (KEMAN)   (İDSO)                                                      

PROGRAM: ULVİ CEMAL ERKİN - KEMAN KONÇERTOSU   

                      EKREM ZEKİ ÜN – ‘ANKARA RADYOSU’NUN ATATÜRK’ÜN

                100.DOĞUMGÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI İÇİN ISMARLADIĞI ESER’

               YUSUF YALÇIN- BU HAFTAYA ÖZEL ESER BESTELEMEKTEDİR.

                                             

 

                                KONSER

 

KONSER YERİ:    CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ          

TARİH:   15 KASIM 2019             

SAAT:           20.00

ŞEF:   ROBERTO GİONOLLA   

SOLİST: BESTE TIKNAZ (VİYOLA)

EVRİM GÜVEMLİ (KLARİNET) (İDSO)        

PROGRAM:MOZART-“COSİ FAN TUTTE” UVERTÜRÜ

                        MAX BRUCH - KLARİNET VE VİYOLA İÇİN İKİLİ KONÇERTO

                       OP.88             

                     SCHUMANN – SENFONİ NO: 4
                       

 

 

 

                                          KONSER

KONSER YERİ:   CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU 

TARİH: 22 KASIM 2019              

SAAT:           20.00                        

ŞEF:  CAN OKAN 

SOLİST:  CAN OKAN (PİYANO)          

PROGRAM:    MOZART- FİGARONUN DÜĞÜNÜ UVERTÜRÜ           

   MOZART - PİYANO KONÇERTOSU NO:12           

                          R. STRAUSS-  KİBARLIK BUDALASI SÜİTİ OP.60 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                               KONSER

KONSER YERİ:  LÜTFİ KIRDAR KONGRE MERKEZİ   

TARİH: 1 ARALIK 2019              

SAAT:           20.00

ŞEF:  MİCHAL NESTEROWİCZ         

SOLİST: SOYOUNG YOON (KEMAN)

PROGRAM:  A. DVORAK - KEMAN KONÇERTOSU

  1. DVORAK- SENFONİ NO. 9

 

 

KONSER

 

KONSER YERİ:      CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU

TARİH: 6 ARALIK 2019             

SAAT:           20.00

ŞEF:  MURAT CEM ORHAN  (Adana Devlet Opera ve Balesi))       

SOLİST: SELİM AYKAL             (FAGOT)

PROGRAM:  JEAN PHİLİPPE CALVIN: “DANCE CONCERTANTES” 

JOHN WİLLİAMS - FAGOT KONÇERTOSU “BEŞ KUTSAL

                         AĞACIN ÖYKÜSÜ”                   

                         KALİNNİKOV - SENFONİ NO.1         

 

KONSER

                                              

KONSER YERİ:      CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ       

TARİH: 13 ARALIK 2019            

SAAT:    20.00

ŞEF:  ENDER SAKPINAR           (İDSO)

SOLİST: EMİLİO AVERSANO (PİYANO)

PROGRAM: ÇAYKOVSKİ : PİYANO  KONÇERTOSU NO.1    

  1. DVORAK – SLAV DANSLARI
  1. BORODİN – POLOVEÇ DANSLARI

 

KONSER

                                              

KONSER YERİ:  CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU          

TARİH: 20 ARALIK 2019            

SAAT:                       20.00

ŞEF:  RAOUL GRÜNEİS 

SOLİST: YILMAZ BİŞER (VİYOLONSEL) (IDSO)

SEVİL ULUCAN (KEMAN)        

PROGRAM:   BRAHMS DOUBLE KONÇERTO

                        DEBUSSY - LA MER                              

                         DEBUSSY - PRELUDE A L’APRES MIDI D’UN FAUNE

 

YENİ YIL KONSER

                                              

KONSER YERİ:  LÜTFİ KIRDAR KONGRE MERKEZİ   

TARİH: 28 ARALIK 2019                       

SAAT:           20.00

ŞEF:  TOSHİYUKİ SHİMADA SOLİST: BRİGİTTA WHELZ (SOPRANO)

PROGRAM:    

JOHANN STRAUSS, JR. -            “ÇİNGENE BARON” MARŞ        

JOHANN STRAUSS, JR. -            YARASA UVERTÜRÜ                                        

JOHANN STRAUSS, JR. -            KLÄNGE DER HEIMAT (YARASA)                          

FRANZ LEHAR -               „MEINE LIPEN KÜSSEN SO HEISS“ (GIUDITTA)                         

FRANZ LEHAR -               „VILIA LIED“  (DIE LUSTIGE WITWE)                                            

JOSEF STRAUSS -             FRAUENHERZ, POLKA MAZURKA, OP. 166                                             

JOHAN STRAUSS, JR. -   EINGESENDET, POLKA SCHNELL, OP. 240                                             

JOHAN STRAUSS, JR. -   ROSEN AUS DEM SÜDEN, OP 388

JOHAN STRAUSS -            BLUE DANUBE                                                  

                                  

JOHANN STRAUSS, JR. -            WALDMEISTER UVERTÜR                                                       

JOHANN STRAUSS. JR. -            ANNEN POLKA, OP. 117                                                           

RUDOLF SIECZYNSKI -  „WIEN, DU STADT MEINER TRÄUME“                                            

EMMERICH KALMAN -  „HÖRE ICH ZIGEUNERGEIGEN“ (GRÄFIN MARIZA)                

ROBERT STOLZ    -           „DU SOLLST DER KAISER MEINER SEELE SEIN“ (DER FAVORIT)                   

JOAHNN STRAUSS, JR. -            UNTER DONNER UND BLITZ, POLKA SCHNELL, OP.  324                               

JOHANN STRAUSS, JR. -            AN DER SCHÖNEN BLAUEN DONAU, OP. 314                 

 

 

KONSER

                                              

KONSER YERİ:     

TARİH: 3 OCAK 2020                 

SAAT:           20.00

ŞEF: LEİF SAGERSTAM

SOLİST: JONATHAN KELLY(OBUA) 

PROGRAM:  LEİF SAGERSTAM  - MİNİSİNFONİA NO:334 “YOU WERE YOU DİED, YOU ARE YOU DON’T…”

R. STRAUSS - OBUA KONÇERTOSU      

                        J. BRAHMS - SENFONİ NO. 4                          

                                   

KONSER

                                              

KONSER YERİ: CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ

TARİH: 10 OCAK 2020               

SAAT:           20.00

ŞEF: HASAN NİYAZİ TURA (IDSO)

SOLİST:  MURAT SALİM TOKAÇ (MIZRAPLI TAMBUR)

PROGRAM: W. A. MOZART SİHİRLİ FLÜT UVERTÜRÜ                                                     

                             SENFONİ İÇİN DÜZENLENMİŞ SAZ ESERLERİ

                            J. HAYDN  88. SENFONİ, SOL MAJÖR

      

 

 

 

 

 

EĞİTİM KONSERİ

 

KONSER YERİ: SEZİN OKULLARI

TARİH: 11 OCAK 2020                

SAAT:   20.00

ŞEF: HASAN TURA (IDSO)

SOLİST:

PROGRAM:   W. A. MOZART SİHİRLİ FLÜT UVERTÜRÜ                                          

                          MOZART - PİYANO KONÇERTOSU 20 RE MİNÖR       

                         J. HAYDN  88. SENFONİ, SOL MAJÖR

                                   

                                    KONSER

 

KONSER YERİ:    

TARİH: 17 OCAK 2020              

SAAT:    20.00

ŞEF: ANTONIO PIROLLI

SOLİST: BAHAR GÖKSU (ARP)           (IDSO)

PROGRAM: MARCEL TOURNİER- FÉERİE       

MAURİCE RAVEL- INTRODUCTİON ET ALLEGRO 

RESPİGHİ- ANTİK ARYALAR 

                        ÇAYKOVSKİ - YAYLI ÇALGILAR SERENADI                             

                                   

 

KONSER

 

KONSER YERİ:     

TARİH: 24 OCAK 2020               

SAAT:           20.00

ŞEF: RENGİM GÖKMEN

SOLİST: ASLI KIZILTUĞ FERAT (VİYOLONSEL) (İDSO)

GÖRKEM EZGİ YILDIRIM (SOPRANO)   (Ankara D.Opera ve Balesi M.)                 

TUĞBA MANKAL (SOPRANO) (Ankara D.Opera ve Balesi M.)                                    

SELVA ERDENER (SOPRANO)  (Ankara D.Opera ve Balesi M.)                               

EMRE AKKUŞ (TENOR)  (Ankara D.Opera ve Balesi M.)                    

ISTANBUL SENFONİ KOROSU

KORO ŞEFİ : GÖKÇEN KORAY

KORO ŞEFİ : SEVAL IRMAK

PROGRAM:  E. ELGAR  - CELLO KONÇERTOSU  

HASAN UÇARSU – “SAKINCALI PİYADE”

                                   TURGAY ERDENER - UĞUR MUMCU KANTATI                               

 

 

                                   

KONSER

 

KONSER YERİ:     

TARİH: 31 OCAK 2020   

SAAT:           20.00

ŞEF: LIOR SHAMBADAL          

SOLİSTSİZ KONSER

PROGRAM:  J. S. BACH - SUİTE N. 1 BWV 1066

  1. BRUCKNER - SENFONİ NO. 2            

                                   

 

 

KONSER

 

KONSER YERİ:     

TARİH:    7 ŞUBAT 2020              

SAAT:           20.00

ŞEF:    LIOR SHAMBADAL

SOLİST: REBECCA HARTMANN (KEMAN)          

PROGRAM: J. BRAHMS - KEMAN KONÇERTOSU          

                       A. SCRİABİN - SENFONİ NO.2

 

 

 

 

 

SEVGİLİLER GÜNÜ KONSERİ

                                              

KONSER YERİ:     

TARİH: 14 ŞUBAT 2020              

SAAT:           20.00

ŞEF:   MURAT GÖKTAŞ

SOLİST: TUNCAY KAYIŞ VE MELODİ KAYIŞ      

PROGRAM:       ÖZEL KONSEPT                                

                                   

 

KONSER

                                              

KONSER YERİ:      CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ       

TARİH: 21 ŞUBAT 2020               

SAAT:           20.00

ŞEF: CAN OKAN

SOLİST: ERSUN KOCAOĞLU

PROGRAM: L. V. BEETHOVEN – KEMAN KONÇERTOSU

                       S. RAHMANİNOV - SENFONİ NO. 3                           

                                   

 

KONSER

                                              

KONSER YERİ:  CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ  

TARİH: 28 ŞUBAT 2020              

SAAT:           20.00

ŞEF: ENDER SAKPINAR (İDSO)

SOLİST:        EMRE YAVUZ (PİYANO)

PROGRAM:M. RAVEL – SOL MAJÖR PİYANO KONÇERTOSU  

  1. BORODİN - SENFONİ NO. 2

 

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KONSERİ

                                              

KONSER YERİ:     

TARİH: 6 MART 2020                 

SAAT:           20.00

ŞEF: HOWARD GRİFFİTHS

SOLİST: ÖZGECAN GÜNÖZ (KEMAN) (IDSO)       

PROGRAM:  A. PİAZZOLA- MEVSİMLER

           P. ÇAYKOVSKİ – SENFONİ NO.6 “PATETİK”      

                                              

KONSER

                                              

KONSER YERİ:     

TARİH: 13 MART 2020               

SAAT:           20.00

ŞEF: THOMAS RÖSNER

SOLİST: NİCOLAS BALDEYROU (KLARİNET)

PROGRAM:   C. M. von   WEBER - OBERON ÜVERTÜRÜ                      

                          C. M. von   WEBER - KLARİNET KONÇERTOSU NO.2

                          A. DVORAK - SENFONİ NO.8

 

 

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA KONSERİ

                                              

KONSER YERİ:     

TARİH:   20 MART 2020              

SAAT:           20.00

ŞEF: CARLO RİZZARİ

SOLİST: ERKUT GÖKGÖZ (TROMPET) (IDSO)

SERKAN BODUR (TENOR)

PROGRAM:  GARY DAVERNE - GELİBOLU RAPSODİSİ   

                       HASAN NİYAZİ TURA - ŞEHİDİN TÜRKÜSÜ          

                     L. V. BEETHOVEN SENFONİ  NO.3   EROİCA 

 

KONSER

                                              

KONSER YERİ:     

TARİH: 27 MART 2020                

SAAT:           20.00

ŞEF: CONRAD VAN ALPEN

SOLİST: JAROSŁAW NABRZYSKİ (KEMAN)

YOUNGEUN KİM (VİYOLONSEL)

JİEUN LEE (PİYANO)

PROGRAM:  L. V. BEETHOVEN - TRİPLE KONÇERTO

                        S. RAHMANİNOV SENFONİ  NO. 2     

      

KONSER

                                              

KONSER YERİ:     

TARİH: 3 NİSAN 2020                 

SAAT:           20.00

ŞEF: HAKAN ŞENSOY

SOLİST: DMİTRY SHİSKİN (PİYANO)

PROGRAM:  F. CHOPİN - PİYANO KONÇERTOSU NO.1

                        DARİUS MİLHAUD - LE BEUF SUR LE TOİT
                        D. ŞOSTAKOVİÇ - TAHİTİ TROT (TEA FOR TWO)               

                        D. ŞOSTAKOVİÇ - ALTIN ÇAĞ  BALE SÜİTİ (BİS)

 

  KONSER

                                              

KONSER YERİ:     

TARİH: 10 NİSAN 2020                

SAAT:           20.00

ŞEF: RENGİM GÖKMEN

SOLİST:DEVLET ÇOKSESLİ KORO

KORO ŞEFİ: BURAK ONUR ERDEM  (Ankara Devlet Çok Sesli Korosu)

PROGRAM:     HASAN UÇARSU -   “TROYA”

 

     KONSER

                                              

KONSER YERİ:     

TARİH: 17 NİSAN 2020                

SAAT:           20.00

ŞEF: CHARLES OLİVİERA MUNROE

SOLİST: GÜLSİN ONAY  (PİYANO)  

PROGRAM: M. GLİNKA - JOTA ARAGONESA, SPANİSH OVERTURE NO.1

                       S. RAHMANİNOV PİYANO KONÇERTOSU NO.2

                       S. PROKOFİEV - LOVE OF THREE ORANGES, SUİTE      

                       N. RİMSKİ-KORSAKOV - CAPRİCCİO ESPAGNOLE  

 

 

 

     ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KONSERİ

                                              

KONSER YERİ:     

TARİH: 24 NİSAN 2020               

SAAT:           20.00

ŞEF: İBRAHİM YAZICI (İzmir Devlet Opera ve Balesi M.)

SOLİST: ADİL KEREM UNAL (PİYANO)

İREM  YAYALAR  (KEMAN)

KAĞAN BERİŞA (KORNO)

ANLATICI: DİLA SÖNMEZ

PROGRAM: L. V. BEETHOVEN - PROMETEUS UVERTÜRÜ

                       J. S. BACH - FA MİNÖR PİYANO KONÇERTOSU BWV 1056

                       PABLO DE SARASATE- ZİGEUNERWEİSEN

                       W. A. MOZART - KORNO KONÇERTOSU NO.3, 1. BÖLÜM

                        S. PROKOFİEV – “PETER VE KURT”

 

 

 

 

 

 

     ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI EĞİTİM KONSERİ

                                              

KONSER YERİ:  AÇI OKULLARI       

TARİH: 25 NİSAN 2020                

SAAT:                       20.00

ŞEF: İBRAHİM YAZICI (İzmir Devlet Opera ve Balesi M.)

SOLİST: ADİL KEREM UNAL (PİYANO)

İREM  YAYALAR  (KEMAN)

KAĞAN BERİŞA (KORNO)

ANLATICI:   DİLA SÖNMEZ

PROGRAM : BEETHOVEN - PROMETEUS UVERTÜRÜ

                       J. S. BACH - FA MİNÖR PİYANO KONÇERTOSU BWV 1056

                        PABLO DE SARASATE- ZİGEUNERWEİSEN

                        W. A. MOZART - KORNO KONÇERTOSU NO.3, 1. BÖLÜM

                         S. PROKOFİEV – “PETER VE KURT”

 

 

 

 

KONSER

                                              

KONSER YERİ:      SÜLEYMAN SEBA KÜLTÜR MERKEZİ

TARİH: 2 MAYIS 2020                 

SAAT:    20.00

ŞEF: OLİVER WEDER

SOLİST: SONAT SÖZER (FLÜT) (İzmir Devlet Senfoni Ork.Müd)

PROGRAM: C. REİNECKE - FLÜT KONÇERTOSU

                        J. BRAHMS - SENFONİ NO.1

 

 

 

 

 

 

 

KONSER

                                              

KONSER YERİ:     

TARİH: 8 MAYIS 2020                 

SAAT:           20.00

ŞEF: GÜRER AYKAL

SOLİST: JAKOB KORANYİ (VİYOLONSEL)

PROGRAM: P. ÇAYKOVSKİ - ROKOKO VARYASYONLARI

  1. DVORAK - AMERİCAN SUİTE OP.98B

 

 

 

KONSER

                                                                                                                                                                                        

KONSER YERİ:      CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ

TARİH: 15 MAYIS 2020               

SAAT:           20.00

ŞEF: LUKASZ BOROWİCZ  SOLİST: BAHAR BİRİCİK (KEMAN) (İstanbul Üni. Dev. Konservatuvarı)

PROGRAM: A. HAÇATURYAN - KEMAN KONÇERTOSU

                       A. HAÇATURYAN - SENFONİ NO. 2

 

 

 

ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KONSERİ

 

KONSER YERİ:     

TARİH: 22 MAYIS 2020               

SAAT:           20.00

ŞEF: NİL VENDİTTİ – DENİZ OLİVİERA ERDİNÇ

SOLİST: GENÇ SOLİSTLER YARIŞMA SONUCUNA GÖRE DUYURULACAKTIR.

PROGRAM: GENÇ SOLİSTLER YARIŞMA SONUCUNA GÖRE DAHA SONRA DUYURULACAKTIR

 

                                        KAPANIŞ KONSERİ

                                              

KONSER YERİ:     

TARİH: 29 MAYIS 2020               

SAAT:           20.00

ŞEF: ENDER SAKPINAR  (İDSO)

SOLİST: EFE KIŞLALI (TENOR) (İstanbul Devlet Opera ve Balesi M.)

HAKAN AYSEV (TENOR) (İstanbul Devlet Opera ve Balesi M.)

LEVENT GÜNDÜZ (TENOR)  (İzmir Devlet Opera ve Balesi M.)

PROGRAM: 3 TENOR (SEÇME ARYALAR)