GÜZEL SANATLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


4/B SÖZLEŞMELİ SANATÇI ALIM SINAVINA İLİŞKİN DUYURU

Bakanlığımız merkez birimlerinden Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne bağlı; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Elâzığ, Mersin, İstanbul, İzmir, Konya, Samsun, Sivas ve Şanlıurfa illerinde bulunan sanat birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrası kapsamında "Sözleşmeli" olarak çalışmak üzere yapılan başvurular neticesinde "Sanatçı Alım Sınavı"na girmeye hak kazanan adaylara ilişkin isim listesi, sınav tarihi ve saatleri ekli listelerde yer almaktadır.

Sınavlar 18 Mart 2024 Pazartesi günü saat 10:00’da CSO Ada Ankara (Talatpaşa Bulvarı, No: 38 Opera, 06330 Altındağ/Ankara) yerleşkesinde başlayacak olup adayların sınav saatinden en az yarım saat önce sınava girecekleri yerde hazır bulunmaları önem arz etmektedir. Adaylar, sınava aday numarası sırasına göre kabul edilecektir. Adayların yanlarında, Kariyer Kapısı üzerinden yapmış oldukları sınav başvurusuna ait bilgileri gösteren e-Devlet üzerinden alınan belge (Sınav Giriş Belgesi), fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport), sınavda çalacağı eserle ilgili repertuar listesi (10'ar adetve sınava başvururken interaktif ortamda gönderdiği belgelerin asıllarını  bulundurmaları gerekmektedir. Herhangi bir sebeple Sınav Giriş Belgesi bulunmayan adayların yukarıda belirtilen belgeler ile gelmeleri halinde isimlerinin bulunduğu gün ve saatte sınava girmeleri sağlanabilecektir. 

Adayların sınava piyano, vurmalı çalgılar ve arp dışında kendi enstrümanları ile gelmeleri; piyano branşında sınava girecekler haricinde, piyano ile eser icra edecek adayların sınava kendi piyanistleri ile gelmeleri zorunludur. Yapılacak sınavlarda Repetitör desteği sağlanacaktır.

"Semâzen" ve "Dansçı" branşında sınava girecek adayların, sınava uygun kıyafet ve ayakkabılar ile gelmeleri gerekmektedir. "Semâzen" adayların boy ve kilo ölçümleri ile "Dansçı" adayların sınav ilan metninde yer alan bedensel ölçümleri, sınav yerinde yapıldıktan sonra uygulamalı sınava geçilecektir.

İlgililere ilanen duyurulur.

Liste 1- Orkestralar
Liste 2- Çok Sesli Müzik Korosu
Liste 3- Koro ve Topluluklar (Ses)
Liste 4- Koro ve Topluluklar (Ses)
Liste 5- Koro ve Topluluklar (Saz)
Liste 6- Koro ve Topluluklar (Saz)
Liste 7- Dans Toplulukları (Ses ve Saz)
Liste 8- Dans Toplulukları (Dansçı)
Liste 9- Topluluklar (Konya Türk Tasavvuf Müziği, İstanbul Tarihi Türk Müziği, Tasavvuf İrfan ve Meydan Meşkleri Topluluğu)