GÜZEL SANATLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


76. Devlet Resim ve Heykel Yarışması Ön Değerlendirme Sonuçları

Kültür ve Turizm Bakanlığınca görsel sanatlar alanında eser veren sanatçıları desteklemek ve sanat dünyasına yeni eserler kazandırmak amacıyla Cumhuriyetimizin 100. Yılı’na ithafen gerçekleştirilen “76. Devlet Resim ve Heykel Yarışması”nın ön değerlendirmesi; her biri alanında uzman sanatçı ve akademisyenlerden oluşan Seçici Kurul tarafından değerlendirilmiştir.

Prof. Dr. Mustafa AĞATEKİN, Prof. Dr. Rahmi ATALAY, Sanatçı Gören BULUT, Sanatçı İhsan ÇAKICI, Prof. Tuğrul Emre FEYZOĞLU, Sanatçı Yalçın GÖKÇEBAĞ, Prof. Dr. Hasan PEKMEZCİ,  Dr. Ayhan YILMAZ ve Bakanlık Temsilcisi Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alper ÖZKAN’ dan oluşan Seçici Kurul, yarışmaya katılan toplam 780 eseri değerlendirmiş olup; her bir kategori için 13 eser olmak üzere ekli listede yer verilen toplam 52 eser nihai değerlendirme yapılabilmesi için seçilmiştir.

Ön değerlendirmede seçilen eserler Seçici Kurul tarafından incelenerek nihai değerlendirme yapılacak; Başarı ve sergilemeye layık görülen eserler ayrıca duyurulacaktır.

Ön değerlendirmede eseri seçilen katılımcılar, eserlerini 4-18 Ekim 2023 tarihleri arasında Ankara Resim ve Heykel Müzesi Müdürlüğü’ne (AdresHacettepe, Türkocağı Sk. 06230 Altındağ/ANKARA) şartname gereği ekte yer alan tutanak karşılığında elden (kargo/posta kesinlikle kabul edilmeyecektir) teslim etmeleri gerekmektedir. Bu tarih aralığında eserini teslim etmeyen katılımcılar yarışma dışı kalacaktır.

Söz konusu yarışmanın sergi açılışı ve ödül töreni ile ilgili duyuru, ilerleyen tarihlerde Bakanlığımız web sayfalarından yapılacaktır.

76. DEVLET RESİM HEYKEL YARIŞMASI Ön Değerlendirme Listesi-1.jpg


76. Devlet Resim ve Heykel Yarışması Ön Eleme Eser Listesi Teslim Tutanağı.docx

*Eser teslimleri hafta içi ve hafta sonu 10:00 - 16:00 saatleri arasında kabul edilecektir.