GÜZEL SANATLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


“20. Şefik Bursalı Resim Yarışması” Ön Değerlendirmesi Sonuçlandı

Şefik b..jpg

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Müdürlüğünce
  Türkiye Cumhuriyeti'nin önemli resim ustalarından merhum sanatçı Şefik Bursalı'nın anısını yaşatmak, plastik sanatlar alanında sanatçılarımızın çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek ve sergilemek amacıyla düzenlenen “20. Şefik Bursalı Resim Yarışması” nın ön değerlendirmesi sonuçlandı.


Akademisyenler ve Bakanlık yetkililerinden oluşan Seçici Kurul, yarışmaya katılan eserleri değerlendirdi ve toplam 50 eser seçildi.

Ön değerlendirmede seçilen eserler içerisinden daha sonra fiziki değerlendirme neticesinde nihai sonuç belirlenecek, başarı ödülleri ve sergileme alan eserler bu değerlendirme sonucunda Bakanlık tarafından duyurulacak.


Ön değerlendirmede eseri seçilen katılımcıların, başarı ve sergileme ödüllerinin nihai olarak belirlenebilmesi için eserlerini 18-28 Mayıs 2023 tarihleri arasında 10:00-17:00 saatlerinde Ankara Resim ve Heykel Müzesi Müdürlüğüne elden teslim etmeleri gerekiyor. Bu tarih aralığında eserini teslim etmeyen katılımcılar yarışma dışı kalacak.


Yarışmanın sonucu, sergi açılışı ve ödül töreni ile ilgili duyuru, ilerleyen tarihlerde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın web sayfalarından yapılacak.


İNDİRMEK İÇİN LİNKLERE TIKLAYINIZ

20. Şefik Bursalı Resim Yarışması Ön Değerlendirme Listesi.pdf

20. Şefik Bursalı Ön Eleme Eser Teslimi Taahütname.docx