GÜZEL SANATLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


Genç Sanat : 5. Afiş Tasarım Yarışması SonuçlandıGENÇLER “BAĞIMLILIĞA HAYIR, SANATLA İÇ İÇE BİR GELECEĞE EVET” DEDİLER

Kültür ve Turizm Bakanlığınca; gençlerin bağımlılıklara karşı dikkatini çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen “Bağımlılığa Karşı, Sanatın Gücü” konulu "Genç Sanat: 5. Afiş Tasarım Yarışması" sonuçlandı.

Genç tasarımcıların her türlü bağımlılığın olumsuz etkilerine dikkat çekerek sanatla iç içe yaşamanın önemini vurguladıkları ve başvurusu kabul edilen 116 afiş tasarımın seçici kurulca değerlendirildiği yarışmada dereceye giren eser sahiplerine toplam 80 bin lira para ödülü verilecek.

“Başarı Ödülü” olarak 4 kişiye dokuzar bin lira, “Mansiyon” olarak 4 kişiye beşer bin lira ve “Sergileme” olarak da 24 kişiye biner lira para ödülü takdim edilecek.

 

Yarışmanın Seçici Kurulu

Ödüle ve sergilenmeye layık görülen tasarımların değerlendirmesini yapan akademisyenlerden oluşan seçici kurulda; Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nden Prof. Dr. Ali TOMAK, Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü’nden Prof. Dr. Uğur ATAN, Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nden Prof. Yusuf KEŞ, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Sanatlar Bölümü’nden Bölüm Başkanı Doç. Zafer LEHİMLER ve Bakanlık temsilcisi olarak da Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alper ÖZKAN yer aldı.

 

Ödüle Layık Görülen Sanatçılar

Yarışmada Başarı Ödülü’ne Cansu Polat, Özgür Hünel, Emirkan Emre Özcan, Salih Üner Mansiyon’a da  Kenan Yiğit, Büşra Öğüt, Merve Sürücü, Seçkin Takmaz   layık görüldü.

Eserleri sergilemeye değer bulunan sanatçılar iseGülberk Emine Aydın, İlbey Çakır, Havva Kara, Elif Coşkun, Nazlı Duru Nar, Eren Kâmil Erbek, Zehra Atalay, Kaan Kaya, Büşra Nur Tekiner, Ayşe Beyza Güngör, Jale Kara, Sena Emine Dilki, Vahide Begüm Küçük, Bensu Hilal Erol, Sinan Demir, Aleyna Çelik, Taha Bekir Murat, Büşra Kızılateş, Burcu Atmaca, Eda Damla Şeker, Rumeysa Gündoğu, Akif Acaray, İzel Selin Şenel ve Murat Evlense oldu.                                                              

Bakanlık, çevrim içi olarak düzenlediği yarışmanın ödül töreni ve sergi tarihini daha sonra Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünün internet adresinden duyuracak.                                               

           
BAŞARI ÖDÜLÜ ALANLAR İÇİN DİLEKÇE.doc   indirmek için tıklayınız
MANSİYON ALANLAR İÇİN DİLEKÇE.doc         indirmek için tıklayınız
SERGİLEME ALANLAR İÇİN DİLEKÇE.doc         indirmek için tıklayınız