GÜZEL SANATLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


“75. Devlet Resim Ve Heykel Yarışması” Ön Değerlendirmesi Sonuçlandı


Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğünce düzenlenen “75. Devlet Resim ve Heykel Yarışması”nın ön değerlendirmesi sonuçlandı.


Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından görsel sanatlar alanında eser veren sanatçıları desteklemek ve sanat dünyasına yeni eserler kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışma bu yıl “İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. Yılı” temasıyla hazırlandı.


Akademisyenler ve Bakanlık yetkililerinden oluşan Seçici Kurul, yarışmaya katılan eserleri değerlendirdi ve her kategori için 20 eser olmak üzere toplam 80 eser seçildi.

Ön değerlendirmede seçilen eserler içerisinden daha sonra fiziki değerlendirme neticesinde nihai sonuç belirlenecek, başarı ödülleri ve sergileme alan eserler bu değerlendirme sonucunda Bakanlık tarafından duyurulacak.


Ön değerlendirmede eseri seçilen katılımcıların, başarı ve sergileme ödüllerinin nihai olarak belirlenebilmesi için eserlerini 1-10 Kasım 2021 tarihleri arasında Ankara Resim ve Heykel Müzesi Müdürlüğüne elden teslim etmeleri gerekiyor. Bu tarih aralığında eserini teslim etmeyen katılımcılar yarışma dışı kalacak.


Yarışmanın sonucu, sergi açılışı ve ödül töreni ile ilgili duyuru, ilerleyen tarihlerde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın web sayfalarından yapılacak.


İNDİRMEK İÇİN LİNKLERE TIKLAYINIZ

75. Devlet Resim ve Heykel Yarışması Ön Değerlendirme Listesi.docx

Ön Eleme Eser Teslimi Taahütname.docx