GÜZEL SANATLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


Şimdi Yeni Şeyler Söylemek Lazım” Konulu “Genç Sanat: 5. Güncel Sanat Proje Yarışması Sonuçları

“ŞİMDİ YENİ ŞEYLER SÖYLEMEK LAZIM” KONULU “GENÇ SANAT: 5. GÜNCEL SANAT PROJE YARIŞMASI” SONUÇLARI

Bakanlığımızca; ülkemizdeki güncel sanatı ve sanatçıları desteklemek, genç sanatçıları keşfetmek, yenilikçi üretimleri arttırmak ve bu eserlerin geniş kitlelerce izlenmesini sağlamak amacıyla “Şimdi Yeni Şeyler Söylemek Lazım” konulu “Genç Sanat: 5. Güncel Sanat Proje Yarışması” düzenlenmiştir.

Söz konusu yarışmaya başvuru ve seçici kurul değerlendirmesi https://plastiksanat.kultur.gov.tr/ adresinden çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilmiştir.

Başvurusu kabul gören 306 eser üzerinden gerçekleştirilen seçici kurul değerlendirmesi; Prof. Turhan ÇETİN (Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü), Murat PİLEVNELİ (Pilevneli Galeri Kurucusu), Prof. Rıfat ŞAHİNER (Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Sanat Bölümü), Prof. Tansel TÜRKDOĞAN (Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Başkanı) ve Derya YÜCEL (Küratör) ile Bakanlığımızı temsilen Güzel Sanatlar Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Salim TOKAÇ ve Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı V. Nihat DEĞİRMENCİ tarafından gerçekleştirilmiştir.

Yarışma sonucuna göre;

•          Başarı Ödülü (10 adet) 9.000.- TL + Başarı Belgesi

•          Mansiyon Ödülü (10 adet) 3.500.- TL + Başarı Belgesi

•          Sergileme ( 30 adet) 750.-TL+ Katılım Belgesi olmak üzere

Toplam 147.500 TL. para ödülü dağıtılacaktır.

Yarışma neticesinde seçici kurul tarafından belirlenen 50 eserden oluşturulacak sergi, 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olup sergi mekânı ve tarihi ayrıca basın yoluyla duyurulacaktır. Yarışma sonucunda ödül, mansiyon ve sergileme alan yarışmacıların listesi ekte yer almaktadır.

Başarı Ödülü, mansiyon ve sergileme alan öğrencilerin ödül tutarlarının kendilerine ödenebilmesi için gerekli dilekçeleri aşağıda kendileri ile ilgili linkten indirerek doldurmaları ve ıslak imzalı olarak Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Zübeyde Hanım Mahallesi Roma Meydanı Hipodrom Caddesi 06330 Altındağ Ankara adresine ivedi olarak kargo/posta ile göndermeleri veya şahsen getirmeleri gerekmektedir. Dilekçede beyan edilen banka hesap numarasının mutlaka ödül sahibine ait olması gerekmektedir.

İrtibat Kişileri:         Berrak AYDEMİR (312 470 58 79)                     Sıdıka YILMAZ (0312 470 58 80)


ÖDÜL VE SERGİLEME LİSTESİ.pdf
basari-odulu-alanlar-icin-dilekcedoc (1).doc
mansiyon-alanlar-icin-dilekcedoc (1).doc
sergileme-alanlar-icin-dilekcedoc (1).doc