GÜZEL SANATLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


18. Şefik Bursalı Resim Yarışması Sonuçları

18. ŞEFİK BURSALI RESİM YARIŞMASI SONUÇLARI

Türkiye Cumhuriyeti'nin önemli resim ustalarından merhum sanatçı Şefik Bursalı'nın anısını yaşatmak, plastik sanatlar alanında sanatçılarımızın çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek ve sergilemek amacıyla 18. Şefik Bursalı Resim Yarışması“2019, Milli Mücadele’nin 100. Yılı”na ithafen” düzenlenmiştir.

Yarışmanın seçici kurul değerlendirmesi Prof. Hayri ESMER (Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi), Prof. Dr. Mehmet KAVUKÇU (Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı), Prof. Dr. Lale ALTINKURT (Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi, Ünsal PİROĞLU (Aile Temsilcisi) ve Bakanlığımız temsilcisi Güzel Sanatlar Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Salim TOKAÇ tarafından olarak gerçekleştirilmiştir.

Yarışma kapsamında;

  • Başarı Ödülü kazanan beş (5) eserin her biri için 8.000TL + Başarı Belgesi
  • Mansiyon Ödülü kazana beş (5) eserin her biri için 1.500 TL + Mansiyon Başarı Belgesi
  • Sergilenmeye değer görülen her bir eser için 750,00 TL + Katılım Belgesi verilecektir.

Sözkonusu serginin hazırlanabilmesi için Başarı Ödülü, Mansiyon Ödülü ve Sergileme alanlar 28 Mart 2019-11 Nisan 2019 tarihleri arasında aşağıda adresi belirtilen Eser Toplama Merkezine işlerini elden veya kargo ile teslim etmeleri gerekmektedir. Eserlerini kargo ile teslim edeceklerin ekte bulunan taahhütnameyi eksiksiz olarak doldurmaları ve gereklerini yerine getirmeleri gerekmektedir.

Ödül kazananlara ödül tutarlarının ödenebilmesi için gerekli olan dilekçeyi aşağıdaki linkten indirerek doldurmaları ve ıslak imzalı olarak Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Roma Meydanı Hipodrom Caddesi Altındağ Ankara adresine ivedi olarak kargo/posta göndermeleri veya şahsen getirmeleri gerekmektedir. Dilekçede beyan edilen banka hesabının mutlaka ödül sahibine ait olması gerekmektedir. Eserlerini eser toplama merkezine teslim etmeyen kişilere ödül ödemeleri yapılmayacak ve diğer kazanımları da iptal edilecektir.

“18. Şefik Bursalı Resim Yarışması Sergisi”nin Mayıs 2019 ayında Eskişehir’de yapılması planlanan ödül töreni ve sergi açılışı ile ilgili bilgilendirmeler www.guzelsanatlar.gov.tr adreslerinden yapılacaktır.

ESER TOPLAMA MERKEZİ

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü

Adres:Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü, Eskişehir

Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü

İletişim:     (0312) 470 58 46

                  (0312) 470 58 69

Yarışma sonuçları listesi.pdf

Ödül tutarı talep dilekçesi.docx

Şefik Bursalı Yarışması Eser Teslimi Taahhütnamesi.docx