GÜZEL SANATLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


Kültür ve Turizm Bakanlığından “Genç Sanat” Kapsamında Plastik Sanatlar Alanında İki Farklı Yarışma

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gençlere yönelik “Güncel Sanat” ve “Afiş Tasarım” olmak üzere plastik sanatlar alanında iki farklı yarışmalı sergi gerçekleştirilecektir.

Bakanlığımızca; ülkemizdeki güncel sanatı ve sanatçıları desteklemek, genç sanatçıları keşfetmek, yenilikçi üretimleri arttırmak ve bu eserlerin geniş kitlelerce izlenmesini sağlamak amacıyla "2019, Milli Mücadelenin 100. Yılı”na ithafen “Şimdi Yeni Şeyler Söylemek Lazım”konulu “Genç Sanat: 5. Güncel Sanat Proje Yarışması” ile genç tasarımcılar arasında farkındalık oluşturmak amacıyla “2019 Milli Mücadele’nin 100. Yılı: Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’a Çıkışı ve Kongreler”konulu “Genç Sanat: 3. Afiş Tasarım Yarışması”  düzenlenecektir.

Söz konusu yarışmalara başvuru ve seçici kurul değerlendirmesi “e-devlet” bağlantılı https://plastiksanat.kultur.gov.tr/ yarışma web sitesi üzerinden çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilecektir.

“Şimdi Yeni Şeyler Söylemek Lazım”konulu “Genç Sanat: 5. Güncel Sanat Proje Yarışması” için 04 Mart–30 Nisan 2019 tarihleri arasında“2019 Milli Mücadele’nin 100. Yılı: Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’a Çıkışı ve Kongreler” konulu “Genç Sanat: 3. Afiş Tasarım Yarışması” için ise 25 Şubat–08 Nisan 2019 tarihleri arasında başvuru yapılabilecektir.3. AFİŞ TASARIM_WEB.jpg
https://plastiksanat.kultur.gov.tr/web adresi5. GÜNCEL SANAT_WEB.jpg

https://plastiksanat.kultur.gov.tr/web adresi