GÜZEL SANATLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


74. Devlet Resim Ve Heykel Yarışması Sonuçları

 

74. Devlet Resim Ve Heykel Yarışması Sonuçları

 

Bakanlığımız adına Genel Müdürlüğümüzce Ressam Mihri Müşfik anısına gerçekleştirilen 74. Devlet Resim ve Heykel Yarışmasının  Değerlendirme Kurulu tarafından sanatçılarının isimleri görülmeden çevrimiçi ortamda titiz bir çalışma sonucunda değerlendirme yapılmıştır.

Prof. Rahmi AKUNGUR, Prof. Mustafa BULAT, Yalçın GÖKÇEBAĞ, Prof. Hasan KIRAN, Prof. Hüsamettin KOÇAN, Doç. Lerzan ÖZEL, Prof. Süleyman Saim TEKCAN,  Doç. Kemal ULUDAĞ VE Bakanlık temsilcisi olarak Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Nihat DEĞİRMENCİ’den oluşan Kurulun;  yarışmaya katılan 1.127 (binyüzyirmiyedi) eser içinden yapmış olduğu değerlendirmede,  her alan için ekteki listelerde belirlenen 25 (yirmibeş) adet eser seçilmiştir.

Aynı zamanda sergilemeye değer görülen eserler içerisinden Değerlendirme Kurulu tarafından daha sonra fiziki ortamda yapılacak ikinci değerlendirme sonucunda başarı ödülleri belirlenecektir. Başarı ödülleri ise bu değerlendirme sonucunda ayrıca duyurulacaktır.

Ön değerlendirmeyi geçen eser sahiplerinin, başarı ödüllerinin belirlenebilmesi için eserlerini 12-23 Kasım 2018 tarihleri arasında Erzurum Kongre binasında hizmet vermeye başlayan Erzurum Resim Heykel Müzesi ve Galerisi Müdürlüğüne şartname gereği kendi imkanlarıyla tutanak karşılığında teslim etmeleri gerekmektedir.

Söz konusu yarışmanın sergi açılışı ve ödül töreni ile ilgili duyuru, Bakanlığımızın resmi internet sitesi www.kulturturizm.gov.tr ve guzelsanatlar.gov.tr adreslerinde yapılacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.

 

Sonuc_Liste_74ResimHeykel_Yayinlacak2.xlsx                         Listeyi indirmek için tıklayınız

dilekçe.docx                                Dilekçe örneğini  indirmek için tıklayınız