GÜZEL SANATLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


18. Devlet Fotoğraf Yarışması Sonuçları

18. Devlet Fotoğraf Yarışması Sonuçları

          Kültür ve Turizm Bakanlığınca, ülkemizdeki fotoğraf sanatçılarının çalışmalarını desteklemek, fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını sağlamak, gerektiğinde uluslararası platformlarda ülkemizi temsil edebilecek nitelikte fotoğraf sergileri oluşturmak amacıyla, bu yıl  “18. Devlet Fotoğraf Yarışması” düzenlenmiştir.

Sözkonusu yarışmaya başvuru ve seçici kurul değerlendirmesi bu yıl ilk defa https://plastiksanat.kultur.gov.tr adresinden çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilmiştir.

Başvurusu kabul edilen 700 Katılımcının 3917 fotoğrafı  üzerinden yapılan seçici kurul değerlendirmesi; Coşkun ARAL (Fotoğraf Sanatçısı), Prof. Dr. Ozan BİLGİSEREN (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümü), Erol DOĞANER  (Fotoğraf Sanatçısı), Murat GÜR (Fotoğraf Sanatçısı) ve Bakanlık temsilcisi Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı V. Nihat DEĞİRMENCİ tarafından gerçekleştirilmiştir.

Yarışma sonucuna göre;

  • İnsan ve Yaşam kategorisinde Başarı Ödülü (3 adet)           6.000.-TL+ Başarı Belgesi
  • Tarihi Yapılar kategorisinde Başarı Ödülü   (3 adet)              6.000.- TL+ Başarı Belgesi
  • Deneysel Çalışmalar kategorisinde Başarı Ödülü (3 adet)    6.000.- TL+ Başarı Belgesi
  • Sergileme her bir kategorideki yirmibeş (25) adet fotoğraf için ayrı ayrı

500.-TL+Katılım Belgesi olmak üzere

Toplam 91.500.-TL para ödülü dağıtılacaktır.

Yarışma neticesinde seçici kurul tarafından belirlenen 84 fotoğraftan oluşturulacak serginin ödül töreni ve sergi açılışı, 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olup, sergi mekanı ve tarihi ayrıca Bakanlığımız resmi internet sitesi www.kulturturizm.gov.tr ile www.guzelsanatlar.gov.tr adreslerinden yapılacaktır. Yarışma sonucunda ödül ve sergileme alan yarışmacıların listesi ekte yer almaktadır.

Başarı Ödülü ve Sergileme alan katılımcıların ödül tutarlarının ödenebilmesi için gerekli dilekçeleri aşağıda kendileri ile ilgili linkten indirerek doldurmaları ve ıslak imzalı olarak Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Roma Meydanı Hipodrom Caddesi Altındağ/Ankara adresine ivedi olarak kargo/posta göndermeleri veya şahsen getirmeleri gerekmektedir.  Dilekçede beyan edilen banka hesabının mutlaka ödül sahibine ait olması gerekmektedir.
  
         Kamuoyunun bilgilerine sunulur.

İrtibatlı Kişi: Asuman OLTAN (0312 4705846)

Ödül ve Sergileme Listelerini görmek için linklere tıklayınız.

İnsan ve Yaşam.pdf
Tarihi Yapılar.pdf
Deneysel çalışmalar.pdf


Dilekçeleri indirmek için tıklayınız.

ÖDÜL ALANLAR İÇİN DİLEKÇE.doc
SERGİLEME ALANLAR İÇİN DİLEKÇE.doc