GÜZEL SANATLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


Kültür ve Turizm Bakanlığından “Genç Sanat” Kapsamında Plastik Sanatlar Alanında İki Farklı Yarışma


 

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gençlere yönelik “Güncel Sanat” ve “Afiş Tasarım” olmak üzere plastik sanatlar alanında gerçekleştirilecek iki farklı yarışmalı sergi gerçekleştirilecektir.

Bakanlığımızca; ülkemizdeki güncel sanatı ve sanatçıları desteklemek, genç sanatçıları keşfetmek, yenilikçi üretimleri arttırmak ve bu eserlerin geniş kitlelerce izlenmesini sağlamak amacıyla “Kapıları Aralamak” konulu “Genç Sanat: 4. Güncel Sanat Proje Yarışması” ilegenç tasarımcılar arasında farkındalık oluşturmak amacıyla “2018 Troya (Troia) Yılı” konulu “Genç Sanat: 2. Afiş Tasarım Yarışması” düzenlenecektir.

Söz konusu yarışmalara başvuru ve seçici kurul değerlendirmesi Bakanlıkça daha sonra ilan edilecek olan yarışma başvuru adresi üzerinden bu yıl ilk defa çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilecektir.

“Kapıları Aralamak” konulu “Genç Sanat: 4. Güncel Sanat Proje Yarışması” için 01 Mart-30 Nisan 2018 tarihleri arasında, “2018 Troya (Troia) Yılı” konulu “Genç Sanat: 2. Afiş Tasarım Yarışması” için ise 01 Mart-23 Nisan 2018 tarihleri arasında başvuru yapılabilecektir.


GENCSANAT4_FINAL_afiş_son.jpg
Yarışma şartnamesine ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

4. Güncel Sanat Proje Yarışması Şartnamesi.pdf


troia_final_seçilen.jpgYarışma şartnamesine ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

2. Afiş Tasarım Yarışması Şartnamesi.pdf