GÜZEL SANATLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


19. Devlet Türk Süsleme Sanatları Yarışması Sonuçları

19. DEVLET TÜRK SÜSLEME SANATLARI YARIŞMASI SONUÇLARI

Kültür ve Turizm Bakanlığınca; Türk İslam Sanatının önemli bir alanı olan Geleneksel Türk Süsleme Sanatlarımızı dinamik ve güncel tutmayı, bu alanda eser veren sanatçıları gelenekten yararlanarak üretmeye özendirmek ve ortaya çıkacak sergi ile sanatçıların son yapıtlarının bir arada görülmesini sağlamak amacıyla, “Devlet Türk Süsleme Sanatları Yarışması” kapsamında “Hüsn-i Hat”, “Tezhip”, “Minyatür”, “Çini Deseni”, “Ebru”, “Kalemişi ” ve “ Katı’ ” yarışmasının 19’uncusu düzenlenmiştir.

Yarışmanın seçici kurul toplantısı; Başkan Prof. Dr. Muhittin SERİN (29 Mayıs Üniversitesi Uluslararası İslam ve Din Bilimleri Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü Başkanı) Prof. Dr. Sitare TURAN BAKIR (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Çini Ana Sanat Dalı Başkanı), Fuat BAŞAR (Sanatçısı), Yrd.Doç.Dr. İnci Ayan BİROL (Sanatçı), M.Semih İRTEŞ (Sanatçı), Prof. Dr. M. Hüsrev SUBAŞI (Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı), Prof. Dr. Faruk TAŞKALE (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölüm Başkanı), Dürdane ÜNVER (Sanatçı) ve Kültür ve Turizm Bakanlığı temsilcisi Güzel Sanatlar Genel Müdürü Doç.Dr. Murat Salim TOKAÇ’ın katılımlarıyla 26.10.2017 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Yarışma kapsamında;

  • Başarı Ödülü her daldan üç’er (3) adet olmak üzere 10.000 TL + Başarı Belgesi
  • Sergileme her daldan, her bir eser için 500,00 TL + Katılım Belgesi verilecektir.

Ekli listedeki Başarı Ödülü alan ve Sergilenme değer bulunan sanatçıların ödül tutarlarının kendilerine ödenebilmesi için gerekli dilekçeleri aşağıda kendileri ile ilgili linkten indirerek doldurmaları ve ıslak imzalı olarak Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Roma Meydanı Hipodrom Caddesi Altındağ Ankara adresine ivedi olarak kargo/posta göndermeleri veya şahsen getirmeleri gerekmektedir. Dilekçede beyan edilen banka hesabının mutlaka ödül sahibine ait olması gerekmektedir.

“19. Devlet Türk Süsleme Sanatları Yarışması Sergisi”nin ödül töreni ve sergi açılışı ile ilgili bilgi Bakanlığımız resmi internet sitesi www.kulturturizm.gov.tr ile www.guzelsanatlar.gov.tr adreslerinden ayrıca yapılacaktır.

Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü

(0312) 384 42 00/160


19 DTSSY sonuçları internet duyurusu.pdf    İndirmek için tıklayınız.

ÖDÜL ALANLAR İÇİN DİLEKÇE.doc             İndirmek için tıklayınız.

SERGİLEME ALANLAR İÇİN DİLEKÇE.doc  İndirmek için tıklayınız.