GÜZEL SANATLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


17. Şefik Bursalı Resim Yarışması Sonuçları

Kültür ve Turizm Bakanlığınca; ülkemizin usta ressamlarından merhum sanatçı Şefik BURSALI’nın anısını yaşatmak, plastik sanatlar alanında sanatçılarımızın çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler kazandırmak amacıyla; “17. Şefik Bursalı Resim Yarışması” düzenlenmiştir.

Yarışmanın seçici kurul toplantısı; Başkan Prof. Dr. Şeniz AKSOY (Gazi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim İş Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi), Prof. Dr. Ali Osman ALAKUŞ (Dicle Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim İş Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı), Nihat KAHRAMAN (Sanatçısı), Av. Ünsal PİROĞLU (Şefik Bursalı Ailesi Temsilcisi) ve Bakanlığımız temsilcisi Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı V. Nihat DEĞİRMENCİ’nin katılımlarıyla 25.04.2017 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Yarışma kapsamında;

  • Başarı Ödülü beş (5) eserin her biri için 8.000 TL + Başarı Belgesi
  • Sergileme her bir eser için 500,00 TL + Katılım Belgesi verilecektir.

Başarı Ödülü alan, Jüri Özel Ödülü ve Sergilenme değer bulunan sanatçıların ödül tutarlarının kendilerine ödenebilmesi için gerekli dilekçeleri aşağıda kendileri ile ilgili linkten indirerek doldurmaları ve ıslak imzalı olarak Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Roma Meydanı Hipodrom Caddesi Altındağ Ankara adresine ivedi olarak kargo/posta göndermeleri veya şahsen getirmeleri gerekmektedir. Dilekçede beyan edilen banka hesabının mutlaka ödül sahibine ait olması gerekmektedir.

Sözkonusu serginin hazırlanabilmesi için Başarı Ödülü, Jüri Özel Ödülü ve Sergileme alanlar 02-16 Mayıs 2017 tarihleri arasında (Pazar hariç) aşağıda adres ve telefonu belirtilen Eser Toplama Merkezine işlerini teslim etmeleri gerekmektedir.

“17. Şefik Bursalı Resim Yarışması Sergisi”nin Mayıs 2017 ayında yapılması planlanan ödül töreni ve sergi açılışı ile ilgili bilgi Bakanlığımız resmi internet sitesi www.kulturturizm.gov.tr ile www.guzelsanatlar.gov.tr adreslerinden yapılacaktır.

ESER TOPLAMA MERKEZİ

Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Müdürlüğü

Doktorluk Binası 2. Kat

Roma Meydanı  Hipodrom Cad.

06330 Hipodrom/ANKARA

TEL: (0312) 324 54 83

Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü

(0312) 384 42 00/160

İndirmek için tıklayın  17.ŞE. BUR. RESİM YAR. LİSTESİ.pdf

İndirmek için tıklayın  ÖDÜL ALANLAR İÇİN DİLEKÇE.doc

İndirmek için tıklayın  SERGİLEME ALANLAR İÇİN DİLEKÇE.doc