GÜZEL SANATLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


Genç Sanat: 3. Güncel Sanat Proje Yarışması Sonuçları

Ülkemizdeki güncel sanatı ve sanatçıları desteklemek, genç sanatçıları keşfetmek, yenilikçi üretimleri arttırmak ve bu eserlerin geniş kitlelerce izlenmesini sağlamak amacıyla “Her Ne Arar İsen, Kendinde Ara” konulu “Genç Sanat: 3. Güncel Sanat Proje Yarışması” düzenlenmiştir.

 

 Yarışmanın Seçici Kurul Değerlendirme Toplantısı; Doç. Dr. Ahu ANTMEN (Marmara Üniversitesi /Güzel Sanatlar Fakültesi /Temel Eğitim Bölümü),  Doç. Dr. Levent BAYRAKTAR (Yıldırım Beyazıt Üniversitesi/Felsefe Bölümü/ Felsefe Tarihi Anabilim Dalı),  Doç. Dr. Marcus GRAF (Yeditepe Üniversitesi/  Güzel Sanatlar Fakültesi/ Sanat Yönetimi Bölümü), Zihni TÜMER (CERMODERN Yönetici Ortak), Prof. Dr. Tansel TÜRKDOĞAN (Gazi Üniversitesi /Güzel Sanatlar Fakültesi/ Resim Bölümü)  ile Bakanlığımızı temsilen Güzel Sanatlar Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Salim TOKAÇ ve Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Nihat DEĞİRMENCİ’nin katılımlarıyla 18.04.2017 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

 

Yarışma kapsamında;

 

•          Başarı Ödülü (10 adet) 8.000.- TL + Başarı Belgesi

•          Mansiyon Ödülü (10 adet) 3.000.- TL + Başarı Belgesi

•          Sergileme (29 adet) 500.-TL+ Katılım Belgesi verilecektir.

 

Başarı Ödülü, Mansiyon ve Sergileme alan öğrencilerin ödül tutarlarının kendilerine ödenebilmesi için gerekli dilekçeleri aşağıda kendileri ile ilgili linkten indirerek doldurmaları ve ıslak imzalı olarak Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Roma Meydanı Hipodrom Caddesi 06330 Altındağ Ankara adresine ivedi olarak kargo/posta ile göndermeleri veya şahsen getirmeleri gerekmektedir.

 

Dilekçede beyan edilen banka hesap numarasının mutlaka ödül sahibine ait olması gerekmektedir.

Sergi hazırlıklarına ilişkin açıklama ilerleyen tarihlerde Bakanlığımız resmi internet sitesi http://www.kulturturizm.gov.tr/ ile http://www.guzelsanatlar.gov.tr/ adreslerinden yapılacaktır.
2017 GÜNCEL SANAT SONUÇ LİSTESİ.pdf

basari odulu alanlar icin dilekce.doc

mansiyon alanlar icin dilekce.doc

sergileme alanlar icin dilekce.doc