GÜZEL SANATLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

73. Devlet Resim Ve Heykel Yarışması Sonuçları

73. DEVLET RESİM VE HEYKEL YARIŞMASI SONUÇLARI

Kültür ve Turizm Bakanlığınca; Türk sanatçılarının son eserlerini bir arada sergilemek, sanat ortamımıza yeni eserler kazandırmak ve buna bağlı olarak da sanatçılarımızın verimini arttırmak amacıyla 1939 yılından itibaren kesintisiz olarak devam eden ve bu yıl 73’üncüsü yapılan “Devlet Resim ve Heykel Yarışması” kapsamında  “Resim Yarışması”, “Heykel Yarışması”, “Özgünbaskı Yarışması” ve “Seramik Yarışması” “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına” düzenlenmiştir.

         Prof. Dr. Adnan TEPECİK Başkanlığında (Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı), Prof. Fatma AKYÜREK (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim Üyesi), Hikmet ÇETİNKAYA (Sanatçı), Prof. Dr. Zehra ÇOBANLI (Seramik, Sanatı ve Eğitimi Değişimi Derneği Başkanı),Prof. Dr. Basri ERDEM (Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi), Prof. Tuğrul Emre FEYZOĞLU (Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Öğretim Üyesi), Prof. Dr. Zeynep İNANKUR (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi), Yrd. Doç. Ercan SAĞLAM (Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım Mimarlık Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Üyesi) ve Bakanlık temsilcisi Güzel Sanatlar Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Salim TOKAÇ’tan oluşan Seçici Kurulu yarışmalara verilen eserleri değerlendirmek üzere 11 Ekim 2016 salı günü İzmir’de, 12 Ekim 2016 çarşamba günü İstanbul’da, 19 Ekim 2016 çarşamba günü Ankara’da toplanmıştır.

Yarışma kapsamında;

•Başarı Ödülü her bir yarışmadaki üç (3) eser için ayrı ayrı 12.500.-TL+Başarı Belgesi

•Sergileme her bir yarışmadaki eser için ayrı ayrı 300.-TL+Katılım Belgesi   verilecektir.

NOT:

Başarı Ödülü ve Sergileme alan sanatçıların ödül tutarlarının kendilerine ödenebilmesi için gerekli dilekçeleri aşağıda kendileri ile ilgili linkten indirerek doldurmaları ve ıslak imzalı olarak Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Roma Meydanı Hipodrom Caddesi Altındağ/ ANKARA adresine ivedi olarak kargo/posta göndermeleri veya şahsen getirmeleri gerekmektedir. Dilekçede beyan edilen banka hesabının mutlaka ödül sahibine ait olması gerekmektedir.

Sözkonusu yarışmanın sergi açılışı ve ödül töreni ile ilgili bilgi Bakanlığımız resmi internet sitesi www.kulturturizm.gov.tr ile www.guzelsanatlar.gov.tr adreslerinden yapılacaktır.

 

 Dilekçe Örneklerini İndirmek İçin Linklere Tıklayınız.

 ÖDÜL ALANLAR İÇİN DİLEKÇE        


SERGİLEME ALANLAR İÇİN DİLEKÇE