GÜZEL SANATLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

17. Devlet Fotoğraf Yarışması Sonuçları

17. DEVLET FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLARI

Kültür ve Turizm Bakanlığınca; ülkemizdeki fotoğraf sanatçılarının çalışmalarını desteklemek, son eserlerini bir arada sergilemek, sanat ortamımıza canlılık kazandırmak ve buna bağlı olarak fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını sağlamak gerektiğinde uluslararası platformlarda ülkemizi temsil edecek nitelikte fotoğraf sergileri oluşturmak amacıyla, bu yıl “17. Devlet Fotoğraf Yarışması” düzenlenmiştir.

Yarışmanın seçici kurul toplantısı; Prof. Dr. Ali Muhammet BAYRAKTAROĞLU (Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı), Reha Bilir (Fotoğraf Sanatçısı), Gökhan Bulut (Fotoğraf Sanatçısı), Doç. Dr. Osman ÜRPER (Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi) ve Bakanlık temsilcisi Güzel Sanatlar Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Salim TOKAÇ’ın katılımlarıyla 06.05.2016 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Yarışma kapsamında;

•Başarı Ödülü her bir kategorideki üç (3) fotoğraf için ayrı ayrı 5.000.-TL+Başarı Belgesi

•Sergileme her bir kategorideki fotoğraf için ayrı ayrı 200.-TL+Katılım Belgesi verilecektir.

Başarı Ödülü ve Sergileme alan sanatçıların ödül tutarlarının kendilerine ödenebilmesi için gerekli dilekçeleri aşağıda kendileri ile ilgili linkten indirerek doldurmaları ve ıslak imzalı olarak Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Roma Meydanı Hipodrom Caddesi Altındağ Ankara adresine ivedi olarak kargo/posta göndermeleri veya şahsen getirmeleri gerekmektedir. Dilekçede beyan edilen banka hesabının mutlaka ödül sahibine ait olması gerekmektedir.

 

 

 

Yarışma sonuçlarını indirmek için tıklayın ------>DENEYSEL ÇALIŞMALAR

Yarışma sonuçlarını indirmek için tıklayın ------>İNSAN VE YAŞAM

Yarışma sonuçlarını indirmek için tıklayın ------>TARİHİ YAPILAR

 

Dilekçeyi indirmek için tıklayın -------->ÖDÜL ALANLAR İÇİN DİLEKÇE

            Dilekçeyi indirmek için tıklayın -------->SERGİLEME ALANLAR İÇİN DİLEKÇE