GÜZEL SANATLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

2. Genç Güncel Sanat Proje Yarışması Sonuçları

2. GENÇ GÜNCEL SANAT PROJE YARIŞMASI SONUÇLARI

Günümüz sanatının başlıca dinamikleri olan fotoğraf, video, yerleştirme, yeni medya, resim, çizim, obje vb. üretimleri, ülkemizdeki güncel sanatı ve sanatçıları desteklemek, yaratıcı genç sanatçıları keşfetmek, yenilikçi üretimleri arttırmak ve bu eserlerin geniş kitlelerce izlenmesini sağlamak amacıyla “Birlikte Yaşama Kültürü” konulu “2. Genç Güncel Sanat Proje Yarışması” düzenlenmiştir.

Yarışmanın Seçici Kurul Değerlendirme Toplantısı; Levent ÇALIKOĞLU (İstanbul Modern Direktörü, Sanat Tarihçi), Yrd. Doç. Mürteza FİDAN (Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü), Prof. Ayşe Sibel KEDİK (Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü), Dr. Dilek KARAAZİZ ŞENER (Hacettepe Müzesi Müdür Yardımcısı, Sanat Tarihçi), Prof. Tansel TÜRKDOĞAN (Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü) ile Bakanlığımızı temsilen Güzel Sanatlar Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Salim TOKAÇ ve Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı V. Nihat DEĞİRMENCİ’nin katılımlarıyla 18.04.2016 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Yarışma kapsamında;

          Başarı Ödülü (10 adet) 7.500.- TL + Başarı Belgesi+Müzekart

          Mansiyon Ödülü (10 adet) 2.500.- TL + Başarı Belgesi+Müzekart

          Sergileme (32 adet) 500.-TL+ Katılım Belgesi verilecektir.

Başarı Ödülü, Mansiyon ve Sergileme alan öğrencilerin ödül tutarlarının kendilerine ödenebilmesi için gerekli dilekçeleri aşağıda kendileri ile ilgili linkten indirerek doldurmaları ve ıslak imzalı olarak Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Roma Meydanı Hipodrom Caddesi Altındağ Ankara adresine ivedi olarak kargo/posta göndermeleri veya şahsen getirmeleri gerekmektedir. Ayrıca Başarı Ödülü ve Mansiyon alan öğrencilerin birer adet vesikalık fotoğraflarını da dilekçelerine eklemeleri gerekmektedir.

Dilekçede beyan edilen banka hesabının mutlaka ödül sahibine ait olması gerekmektedir.

Sergi hazırlıklarına ilişkin açıklama ilerleyen tarihlerde Bakanlığımız resmi internet sitesi http://www.kulturturizm.gov.tr/ ile http://www.guzelsanatlar.gov.tr/ adreslerinden yapılacaktır
 
 
İndirmek için tıklayın-------->    Başarı Ödülü Alanlar için Dilekçe
İndirmek için tıklayın-------->     Mansiyon Alanlar İçin Dilekçe
İndirmek için tıklayın-------->      Sergileme Alanlar İçin Dilekçe